Pārgājiena maršruts: Līgatne – Gauja

Jauks un pavasarim atbilstošs maršruts no Līgatnes Lustūža līdz Gaujai un atpakaļ. Kopumā 7-9 km. Taciņa vietām ir marķēta, tomēr brīžiem pazūd, bet galvenais ir turēties tuvāk Līgatnes upei, kuras krastos atsedzas smilšakmeņi ar alām un pagrabiem.

Lai arī maršruts atrodas turpat pie pilsētas, tomēr šeit to nejūt, tā vietā valda mežonīga daba, skaisti egļu meži, gravas un tērcītes. Ar plašāku pārgājiena aprakstu un attēliem var iepazīties rakstā: Pārgājiens Līgatne – Gauja.

Kā nokļūt?

Pārgājiena maršruta faili:

  • Maršruta pārskata karte PDF
  • Maršruta trase GPX
  • Maršruta trase KML

Dodoties pa maršrutu esi vērīgs, alas un atsegumus apzināti neesmu norādījis, lai tev pašam būtu lielāks atklāšanas prieks.

Lejupielādē LVM GEO aplikāciju, pievieno GPX failu, pieslēdz vēlamo fona karti un dodies dabā! Pie reizes izdari labu darbu – ja atrodi atkritumus, tad tos savāc līdzi maisiņā, vai trakākos gadījumos noziņo vides SOS. Instrukcija par GPX lietošanu pieejama šeit.

Kristaps

Kā jau ģeogrāfs esmu aizrautīgs dabas atklājējs. Ikdienā nodarbojos ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādos Latvijas purvos pārvietojoties ar purva/sniega kurpēm, savukārt brīvajā laikā meklēju maršrutus, kur doties dabā un nesastapt ļaužu pūļus. Manā biogrāfijā ir gan pārgājieni, gan laivu un SUP braucieni, kā arī velopārgājieni. Par to visu stāstīšu jums dodiesdaba.lv

Pievienot komentāru

Verified by MonsterInsights