Pārgājiena maršruts – Gausā jūdze

Gausā jūdze ir aptuveni 6 km garš ceļa posms starp Ragaciemu un Klapkalnciemu. Te pēc nostāstiem senos laikos ceļiniekiem mēdza uzbrukt laupītāji, jo ceļš bijis ne vien garš, bet arī vienmuļš un neapdzīvots.

Maršrutu var sākt jebkurā vietā, kur drīkst atstāt automašīnu. Atliek tikai iziet uz jūras krastu vai pa stigu uz mežu. Ja Lāčupītē ir augsts ūdens līmenis, tad to var šķērsot pāri tiltam nevis kā iezīmēts maršrutā. Meža daļā labs orientieris ir dzeltenais marķējums.

Kopumā viegls un līdzens maršruts, ja ir pieredze ar 20 km pieveikšanu, tad īpašas grūtības nebūs.

Kā nokļūt

  • Ar starppilsētu autobusu Rīga-Dubulti-Kolka vai Rīga-Dubulti-Talsi. Kustības saraksts pieejams šeit.
  • Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps.

Maršrutu faili

  • Maršruta trase GPX
  • Maršruta trase KML

Atver maršrutu OutdoorActive lietonē vai lejupielādē LVM GEO, pievieno GPX failu, pieslēdz vēlamo fona karti un dodies dabā! Pie reizes izdari labu darbu – ja atrodi atkritumus, tad tos savāc līdzi maisiņā, vai trakākos gadījumos noziņo vides SOS. Instrukcija par GPX lietošanu pieejama šeit.

Kristaps

Kā jau ģeogrāfs esmu aizrautīgs dabas atklājējs. Ikdienā nodarbojos ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādos Latvijas purvos pārvietojoties ar purva/sniega kurpēm, savukārt brīvajā laikā meklēju maršrutus, kur doties dabā un nesastapt ļaužu pūļus. Manā biogrāfijā ir gan pārgājieni, gan laivu un SUP braucieni, kā arī velopārgājieni. Par to visu stāstīšu jums dodiesdaba.lv

Pievienot komentāru

Verified by MonsterInsights