Pārgājiena maršruts – Akmeņupītes ūdenskritums

Maija mēnesim atbilstošs nelielas 5,5 km garas pastaigas maršruts līdz Akmeņupītes ūdenskritumam, pa ceļam skatot lakšu audzes, vizbulītes un ziedošās ievas, kā arī Ogres upes Brāžu krāces.

Maršruta sākumā ir stāvlaukums aptuveni sešām automašīnām, tālāk ved izdangāts zemes celiņš, kas vēlāk pāriet iestaigātā taciņā ar pāris virziena norādēm. Taka nav piemērota bērnu ratiņiem, bet ģimenēm ar maziem bērniem tieši laikā. Apmaldīties praktiski neiespējami.

Akmeņupītes jeb Veģerupītes ūdenskritums ir ģeoloģisks dabas piemineklis. Īsi pirms ietekas Ogrē – 70 metrus garā posmā upītes kritums ir 10 metri. Upītes gultne ir pilna ar lieliem, apsūnojušiem akmeņiem ar bagātīgu sūnu floru. Vieta un ūdenskritums ir krāšņs pavasarī, vasarā ūdens pazūd starp akmeņiem.

Ņem vērā, ka maršruts atrodas mikroliegumā, tādēļ nedrīkst nokāpt no jau iestaigātās taciņas. Laksis Latvijā ir aizsargājams augs un iekļauts Latvijas Sarkanajā grāmatā III kategorijā.

Nelielo pastaigu ir vērts kombinēt ar citu objektu apskati, par tiem plašāk kādā no nākamajiem Dodies dabā rakstiem. Tikmēr par apskates objektiem Ērgļu novadā, tūrisma aktivitātēm, maršrutiem un ekskursiju piedāvājumiem vari uzzināt Ērgļu stacijā.

Pārgājiena maršruta faili:

  • Maršruta pārskata karte PDF
  • Maršruta trase GPX
  • Maršruta trase KML

Lejupielādē LVM GEO aplikāciju, pievieno GPX failu, pieslēdz vēlamo fona karti un dodies dabā! Pie reizes izdari labu darbu – ja atrodi atkritumus, tad tos savāc līdzi maisiņā, vai trakākos gadījumos noziņo vides SOS. Instrukcija par GPX lietošanu pieejama šeit.

Kā nokļūt?

Kristaps

Kā jau ģeogrāfs esmu aizrautīgs dabas atklājējs. Ikdienā nodarbojos ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādos Latvijas purvos pārvietojoties ar purva/sniega kurpēm, savukārt brīvajā laikā meklēju maršrutus, kur doties dabā un nesastapt ļaužu pūļus. Manā biogrāfijā ir gan pārgājieni, gan laivu un SUP braucieni, kā arī velopārgājieni. Par to visu stāstīšu jums dodiesdaba.lv

Pievienot komentāru

Verified by MonsterInsights