Lietus, Gaiziņš un FATBIKE

Oriģinālais raksts tika publicēts 2017. gada jūlijā, bet diemžēl pārmigrējot blogu, tas tika zaudēts, līdz ar to pārpublicēju atmiņas vēlreiz.

Vai bija lietaina nedēļas nogale? Jā un tomēr lieliski pavadīta iemēģinot FATBIKE no Sporta un atpūtas bāze “Smeceres sils”. Testiņš pietiekami nopietns – 50 km un Latvijas augstākā virsotne – Gaiziņkalns. Iespaidi – lielisks pārvietošanās līdzeklis pa LV ceļiem un bezceļiem, ar šādiem velo nejūt seguma atšķirības starp granti, zāli un bruģi. Iet pāri smiltīm, trotuāra apmalēm un visam pārējam, kas ir ceļā. Kā izrādās, velo ir tikpat vai pat vieglāks par parastu MTB, jo ir karbona rāmis. Mūsu vidējais kombinētais ātrums bija 20 km/h (pārsvarā grants ceļi, tostarp pāris virsotnes. Pa asfaltu vidēji 30 km/h un no Gaiziņa lejā >40 km/h (pa lietu un dubļiem bez ķiveres un brillēm ātrāk neatļāvāmies).

Lietus laikā gan nepieciešamas brilles, jo dubļu sargu nav un viss, kas ir uz ceļa tas pa tiešo šļācas sejā.

Šo noteikti ir jāatkārto un tā arī darīsim!

Kristaps

Kā jau ģeogrāfs esmu aizrautīgs dabas atklājējs. Ikdienā nodarbojos ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādos Latvijas purvos pārvietojoties ar purva/sniega kurpēm, savukārt brīvajā laikā meklēju maršrutus, kur doties dabā un nesastapt ļaužu pūļus. Manā biogrāfijā ir gan pārgājieni, gan laivu un SUP braucieni, kā arī velopārgājieni. Par to visu stāstīšu jums dodiesdaba.lv

Pievienot komentāru

Verified by MonsterInsights