Pārgājiena maršruts gar Strīķupi

Maršruts iesākas pie Kalēju alas un ejams abos virzienos, bet jāņem vērā, ka maršruts dabā nav marķēts un vismaz divās vietās paredzēta upes šķērsošana (liela varbūtība pāriet pāri kokiem). Šeit atradīsi stāvus krastus, dziļas gravas, burvīgu egļu mežu un visbeidzot dzintara nokrāsas upīti.

Tiem, kam nav jāatrodas karantīnā, bet vēlas vienkārši izvairīties no sabiedriskām vietām, atrašanās dabā var būt lieliska un veselīga izvēle, ja vien tiek apmeklēti mazāk populāri objekti.

Maršruts iesākas pie Kalēju alas un ejams abos virzienos, bet jāņem vērā, ka maršruts dabā nav marķēts un vismaz divās vietās paredzēta upes šķērsošana (liela varbūtība pāriet pāri kokiem). Šeit atradīsi stāvus krastus, dziļas gravas, burvīgu egļu mežu un visbeidzot dzintara nokrāsas upīti. Ja ir vēlme, tad var doties līdz pat Gaujai un apskatīt arī Ērgļu klintis, bet tādā gadījumā būs vecupes šķērsošana (sausām kājām) un pa kādam brikšņainam posmam gar pašu Gauju. Ar plašāku pārgājiena aprakstu un attēliem var iepazīties rakstā: Versija par Strīķupi, tiesa gan, toreiz maršruts sākās citā vietā.

Kopumā ~15 km garš vidējas grūtības pakāpes maršruts.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.379661, 25.263351

Pārgājiena maršruta faili:

  • Maršruta pārskata karte GPX
  • Maršruta trase KML

Dodoties pa maršrutu esi vērīgs, alas un atsegumus apzināti neesmu norādījis, lai tev pašam būtu lielāks atklāšanas prieks.

Lejupielādē LVM GEO aplikāciju, pievieno GPX failu, pieslēdz vēlamo fona karti un dodies dabā! Pie reizes izdari labu darbu – ja atrodi atkritumus, tad tos savāc līdzi maisiņā, vai trakākos gadījumos noziņo vides SOS. Instrukcija par GPX lietošanu pieejama šeit.

Kristaps

Kā jau ģeogrāfs esmu aizrautīgs dabas atklājējs. Ikdienā nodarbojos ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādos Latvijas purvos pārvietojoties ar purva/sniega kurpēm, savukārt brīvajā laikā meklēju maršrutus, kur doties dabā un nesastapt ļaužu pūļus. Manā biogrāfijā ir gan pārgājieni, gan laivu un SUP braucieni, kā arī velopārgājieni. Par to visu stāstīšu jums dodiesdaba.lv

2 komentāru

Verified by MonsterInsights