Maršruti Kurzemē – Puiškalns un Kaļķupes ieleja, kur izvēdināt galvu un distancēties no pārējiem.
Kaļķupes ieleja ir izteikta upes ieleja ar ļoti sazarotu gravu un sānu gravu tīklu. Krastos redzami smilšakmens atsegumi. Kaļķupe un Mazupe aiz pilskalna satek kopā Pilsupē, kas savukārt ietek Rīgas jūras līcī pie Baltās kāpas. Kaļķupītes atsegumu joslas kopējais garums līkumainajā upes ielejā ir iespaidīgs – 2,7 km. Kaļķupītes atsegumu maksimālais augstums ir 15 m.
Viena no teritorijas izteiksmīgākajām reljefa formām ir Puiškalns (Kaļķupes un Mazupes satekas vietā) –viens no dižākajiem Ziemeļkurzemes pilskalniem.Senos laikos, kad cīņās ar vāciešiem visi latviešu karavīri jau bija krituši, uz šī kalna salasījās kara pulku atliekas. Tur bijuši gandrīz tikai puiši, kas uz šī kalna līdz beidzamam vīram turējušies pretī vāciešu pārspēkam. Tā arī cēlies šī kalna nosaukums. Cita teika vēsta, ka šajā kalnā atradies vidēji liels akmens, kas pēc formas līdzinājies cilvēkam, saukts par “puisi”. Vietējās meitas, kuras gribējušas kļūt par līgavām, pie šī akmens tēla nesušas ziedojumus.
Dodoties pa maršrutu esi vērīgs, atsegumus un upītes šķērsošanas vietas apzināti neesmu norādījis, lai tev pašam būtu lielāks atklāšanas prieks. Mazāk seko maršrutam, bet vienkārši brien gar upītes krastiem, ja redzi pāri pārgāztus kokus, tad izmanto tos kā tiltiņus.
Pārgājiena maršruta faili:
Lejupielādē LVM GEO aplikāciju, pievieno GPX failu, pieslēdz vēlamo fona karti un dodies dabā! Pie reizes izdari labu darbu – ja atrodi atkritumus, tad tos savāc līdzi maisiņā, vai trakākos gadījumos noziņo vides SOS. Instrukcija par GPX lietošanu pieejama šeit.
Kā nokļūt?
Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.547147, 22.522685
Pievienot komentāru