Ledus ala

Pārgājiena maršruts gar Braslu

Vidējas grūtības pakāpes pārgājiena maršruts ar sākumu pie Braslas tilta, kopējais garums ir ap 10-15 km un skaistākā daļa atrodas dabas liegumā. Maršruts ar izteiktu reljefu, bez marķējuma, ja arī tādu redzat, tad tas nav saistīts ar šo maršrutu un var aizvest neceļos. Turpceļā jāturas pie upes, savukārt atpakaļceļs ved pa meža celiņiem. Tikai divos līdz 200 m garos posmsos nebūs taciņu, līdz ar to šeit jāvadās pēc reljefa vai gpx maršruta. Būs kur pakāpties un slapjā laikā pašļūkt. Gar Braslu aug dažādi aizsargājami augi, tostarp tāda sugas kā tumšbrūnā cietpiepe, gada staipeknis un meldru kosa, kurai šeit ir vienīgā atradne Latvijā, kā arī alās dzīvo dažādu sugu sikspārņi, tādēļ esiet saudzīgi. Savukārt uz smilšakmens atsegumiem atrodas seno latviešu zīmes, tādēļ lūdzu tās nebojāt un jaunus skrāpējumus neveidot.

Maršruts ir pārstrādāts, lai neievestu privātīpašumā, diemžēl līdz ar to arī kļuvis garāks un mazā posmiņā (100-200 m) ir jāpabrien pa brikšņiem. Īsajā versijā atpakaļceļā jādodas pāri HES dambim, savukārt garākajā versijā maršruts ved līdz Pīļu ezeram, pie kura ir iekārtotas vairākas atpūtas vietas ar galdiņiem un ugunskura vietām, tālāk gar kafejnīcu līdz Braslas tiltam.

Dodoties pa maršrutu esi vērīgs, alas un atsegumus apzināti neesmu norādījis, lai tev pašam būtu lielāks atklāšanas prieks.

Ievēro!

Lai neapmaldītos un nenonāktu konfliktsituācijās ar brīvi palaistiem suņiem un nikniem saimniekiem, lūdzu, turieties upes tuvumā (tauvas joslas ietvaros), izmantojiet esošas takas un meža celiņus. Ja savā priekšā redzat māju, tad tai netuvojieties, noteikti esat noklīdis no maršruta, lūdzu lieki netraucējiet saimniekus un suņus. Lūdzu respektējiet izvietotās Privātīpašuma zīmes.

Der zināt!

Kājāmgājējiem ir Tauvas joslas bezmaksas lietošanas tiesības bez iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku. Apmetnes drīkst ierīkot tikai saskaņojot ar zemes īpašnieku. Atbilstoši Zvejniecības likumam tauvas joslas platums gar publisko ūdeņu krastiem ir 10 metri, gar privāto ūdeņu krastiem ir 4 metri un gar jūru 20 metri, tas tiek skaitīts:

 • gar upju un ezeru lēzeniem krastiemno normālās ūdenslīnijas;
 • gar upju un ezeru kraujiem krastiemno krasta nogāžu augšmalas, turklāt tauvas joslas platumā ietilpst arī zeme no ūdenslīmeņa līdz krasta nogāzei un pati nogāze;
 • jūras piekrastē — no tās vietas, kuru sasniedz jūras augstākās bangas.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes uz stāvlaukumu pie Braslas tilta, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.296330, 24.922703. Startēt var arī no kafejnīcas Zandarts, Braslas HES vai LVM atpūtas vietas pie Pīļu ezera.

Pārgājiena maršruta faili:

 • Maršruta pārskata karte PDF
 • Maršruta 12 km trase GPX
 • Maršruta 15 km trase GPX
 • Maršruta trase KML

Lejupielādē LVM GEO aplikāciju, pievieno GPX failu, pieslēdz vēlamo fona karti un dodies dabā! Pie reizes izdari labu darbu – ja atrodi atkritumus, tad tos savāc līdzi maisiņā, vai trakākos gadījumos noziņo vides SOS. Instrukcija par GPX lietošanu pieejama šeit.

Kristaps

Kā jau ģeogrāfs esmu aizrautīgs dabas atklājējs. Ikdienā nodarbojos ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādos Latvijas purvos pārvietojoties ar purva/sniega kurpēm, savukārt brīvajā laikā meklēju maršrutus, kur doties dabā un nesastapt ļaužu pūļus. Manā biogrāfijā ir gan pārgājieni, gan laivu un SUP braucieni, kā arī velopārgājieni. Par to visu stāstīšu jums dodiesdaba.lv

19 komentārs

 • Paldies jums par Maršrutiem! Viss ir ļoti saprotami un skaidri parādīts. Šo izgāju pagājušajā mēnesī un šodien iešu gar Loju! Forši, ka maršruti ir netālu no Rīgas, līdz ar to nav ilgs laiks jāpavada ceļā. Vēlreiz paldies un turpināšu sekot jums!

 • Sveiki! Brīvdienās plānojam iziet šo maršrutu. Vai maršruta taka ir skaidri saredzama? t.i. vai tā ir iemīta meža taka?

  • Sveiks! Gar Braslu ir iemīta taciņa. Savukārt vietās, kur maršruts atvirzās no upes, tas ved pa meža celiņiem un stigām. Maršruts nav dabā marķēts un ir tikai informatīvs, lai izmantojot kādu no mobilajām aplikācijām nenomaldītos.

 • Labdien.
  Bijām šodien izstaigāt skaisto Braslu. Nemaz nenojautām ka Latvijā ir tik skaistas, skarbas vietas. Nevajag ne Tatrus, ne Alpus, ne Abhāziju. Tas viss ir Braslā. Paldies par šādu iespēju, iepazīt un baudīt.

 • Lieliska taka, posms gar upi iespaidīgs. Slapjā laikā vietām būs bīstami, bet sausā laikā atliek tik baudīt.

 • Paldies par skaistumu un kartē iezīmēto maršrutu, kas ļāva droši doties šajā kādu laiku ar bažām uzlūkotajā apvidū, šauboties, vai arī mūsu skolas vecuma meitenes to spēs pievārēt. Rudenīgais pārgājiens izdevās neaizmirstams un visiem mums noslēdzās ar patīkamu nogurumu! Maršrutu pieveicām 4,5 stundās.

 • Maršruts labs, tikai beigas jāiet pāri privātīpašuma pļavām kur saimnieks pat novilcis šķērsām takai lentas un vadus pirms izejas uz pļavu.

 • Taka bija kolosāla!
  Kad Latvijā ir iepazītas ļoti daudz un dažādas dabas takas, un kad šķiet, ka viss ir vienveidīgs – šī taka aizrāva elpu gan ar dabas skatiem, gan ar kāpšanu atsegumu virsotnēs! 🙂
  Ziemas laiks (ledus un sniegs) bija izaicinājums ne tikai atrast pareizās taciņas, bet arī nepaslīdēt un sargāt sevi – sajūta bīstama, bet trakiem entuziastiem tieši laikā!

 • Lielisks maršruts. Bijām atkusnī, daļa meža ceļa bija applūdusī, tomēr varēja izbrist arī pa neceļiem. Noteikti bija daudz ekstrēmāk nekā sausā laikā.

 • Es gribētu uzdot jautājumu par drošību uz Braslas takas. Es gribēju pa to iet bet nogāju tikai līdz Varšavas ieža beigām. Liekas, ka man tālāk būtu jākāpj augšā uz nogāzes. Vai tā tas ir? Es negribēju to darīt, jo nebiju noskaņojies tādām lietām un nebiju pārliecināts, vai to maršrutu drīkst veikt viens cilvēks vienatnē. Gribu pabeigt iesākto, bet uz muļķībām iet negribas, jo dažās vietās tur ir liels augstums, var nogrūt zeme, var būt slidens utt. Fiziski sagatavots esmu labi, varu noskriet vairāk par 21 km. Man vispār likās, ka tam būtu jābūt vienkārši priekš manis, jo grūtības pakāpe esot vidēja.

  • Sveiks, Agri! Izklausās, ka biji nogājis Varšavas ieža pakājē. Īstā taka iet pa augšu un nekur pa klinti nav jārāpjas. Iestaigātas vietas ir arī pakājē, bet tur neiesaku rāpties augšā, lai arī daži to dara.

 • Sveicināti!

  Vai kāds pēdējo nedēļu laikā ir gājis šo maršrutu?
  Ja jā, vai ieeja uz takas sanāk pirms tiltiņa? Ieejot zonā ” zem ķieģeļa”, teritorijā, kur ir privātmājas?

  • Sveiki! Iespējams kaut kur uzlikst jauns “ķieģelis”, bet maršruts jebkurā gadījumā nav māju tuvumā, noteikti nav jāiet cauri pagalmiem.

Verified by MonsterInsights