Pārgājiena maršruts gar Strīķupi

Šo maršrutu sagatavoju vadoties pēc atmiņas no pārgājiena, kuru novadīju Dodies dabā grupai vēl laikā, kad grupu sauca Trekking.lv. Varbūt vēl ilgākie sekotāji atceras, toreiz bridām tuvāk Gaujai un vienas upītes šķērsošanas vietā kāds no dalībniekiem pazaudēja zābaku, līdz ar to veicu meklēšanas darbus brienot ledainā ūdenī, vienvārdsakot, bija jautri. Šoreiz maršruts ved vairāk gar Gaujas senkrastu, tad tālāk gar Strīķupi, pa ceļam apskatot Zīļu un Kalējalu. Maršruta sākums un noslēgums pie Rāmnieku tilta.

Tiem, kam nav jāatrodas karantīnā, bet vēlas vienkārši izvairīties no sabiedriskām vietām, atrašanās dabā var būt lieliska un veselīga izvēle, ja vien tiek apmeklēti mazāk populāri objekti.

Maršruts iesākas ar nelieliem brikšņiem, ja ir vēlme, tad var doties apskatīt arī Ērgļu klintis. Tālāk seko vecupju šķērsošana (sausām kājām), stāvi krasti, dziļas gravas, burvīgs egļu mežs un visbeidzot dzintara nokrāsas upīte. Ar plašāku pārgājiena aprakstu un attēliem var iepazīties rakstā: Versija par Strīķupi.

Kopumā ~15 km garš vidējas grūtības pakāpes maršruts.

Pārgājiena maršruta faili:

Lai netiktu pastiprināti iemītas takas, maršruta faili uz brīdi nebūs pieejami.

Dodoties pa maršrutu esi vērīgs, alas un atsegumus apzināti neesmu norādījis, lai tev pašam būtu lielāks atklāšanas prieks.

Lejupielādē LVM GEO aplikāciju, pievieno GPX failu, pieslēdz vēlamo fona karti un dodies dabā! Pie reizes izdari labu darbu – ja atrodi atkritumus, tad tos savāc līdzi maisiņā, vai trakākos gadījumos noziņo vides SOS. Instrukcija par GPX lietošanu pieejama šeit.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.358876, 25.302666

Kristaps

Kā jau ģeogrāfs esmu aizrautīgs dabas atklājējs. Ikdienā nodarbojos ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādos Latvijas purvos pārvietojoties ar purva/sniega kurpēm, savukārt brīvajā laikā meklēju maršrutus, kur doties dabā un nesastapt ļaužu pūļus. Manā biogrāfijā ir gan pārgājieni, gan laivu un SUP braucieni, kā arī velopārgājieni. Par to visu stāstīšu jums dodiesdaba.lv

Pievienot komentāru