Ledus ala

Pārgājiena maršruts gar Braslu

Vidējas grūtības pakāpes pārgājiena maršruts ar sākumu pie Braslas tilta, kopējais garums ir ap 10 km un tas viscaur atrodas dabas liegumā. Maršruts ar izteiktu reljefu, bez marķējuma. Būs kur pakāpties un slapjā laikā pašļūkt. Gar Braslu aug dažādi aizsargājami augi, tostarp tāda sugas kā tumšbrūnā cietpiepe, gada staipeknis un meldru kosa, kurai šeit ir vienīgā atradne Latvijā, kā arī alās dzīvo dažādu sugu sikspārņi, tādēļ esiet saudzīgi. Savukārt uz smilšakmens atsegumiem atrodas seno latviešu zīmes, tādēļ lūdzu tās nebojāt un jaunus skrāpējumus neveidot.

Dodoties pa maršrutu esi vērīgs, alas un atsegumus apzināti neesmu norādījis, lai tev pašam būtu lielāks atklāšanas prieks.

Pārgājiena maršruta faili:

  • Maršruta pārskata karte PDF
  • Maršruta trase GPX
  • Maršruta trase KML

Lejupielādē LVM GEO aplikāciju, pievieno GPX failu, pieslēdz vēlamo fona karti un dodies dabā! Pie reizes izdari labu darbu – ja atrodi atkritumus, tad tos savāc līdzi maisiņā, vai trakākos gadījumos noziņo vides SOS. Instrukcija par GPX lietošanu pieejama šeit.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.296330, 24.922703

Kristaps

Kristaps

Kā jau ģeogrāfs esmu aizrautīgs dabas atklājējs. Ikdienā nodarbojos ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādos Latvijas purvos pārvietojoties ar purva/sniega kurpēm, savukārt brīvajā laikā meklēju maršrutus, kur doties dabā un nesastapt ļaužu pūļus. Manā biogrāfijā ir gan pārgājieni, gan laivu un SUP braucieni, kā arī velopārgājieni. Par to visu stāstīšu jums dodiesdaba.lv

6 komentāri

  • Paldies jums par Maršrutiem! Viss ir ļoti saprotami un skaidri parādīts. Šo izgāju pagājušajā mēnesī un šodien iešu gar Loju! Forši, ka maršruti ir netālu no Rīgas, līdz ar to nav ilgs laiks jāpavada ceļā. Vēlreiz paldies un turpināšu sekot jums!

  • Sveiki! Brīvdienās plānojam iziet šo maršrutu. Vai maršruta taka ir skaidri saredzama? t.i. vai tā ir iemīta meža taka?

    • Sveiks! Gar Braslu ir iemīta taciņa. Savukārt vietās, kur maršruts atvirzās no upes, tas ved pa meža celiņiem un stigām. Maršruts nav dabā marķēts un ir tikai informatīvs, lai izmantojot kādu no mobilajām aplikācijām nenomaldītos.